گزارش « Bridge » شماره دوبیست و ششم آبان ماه ۱۳۹۷

راه اندازی شبکه اصلی EOS در ماه ژوئن 2018 ، یک تجربه بزرگ بود . هدف آزمایش این بود که آیا یک جامعه بدون مرز وغیرمتمرکز می تواند بصورت جمعی مجموعه ای از اصول را برای اداره کردن و سازماندهی طراحی کند. ضمنا برای اینکه EOS به عنوان نخستین بلاکچین اداره شده در جهان موفق شود ، به فروپاشی دیوارهای فرهنگی جدا کننده جوامع بین المللی EOS از یکدیگر نیاز است . ما افتخار می کنیم که با همکاری EOS جهانی و با انتشار گزارش ماهانه Bridge که به زبانهای چینی، کره ای، فارسی، روسی و ژاپنی ترجمه شده است، به این موضوع کمک کنیم.قرارداد هوشمند و رابط کاربران UI در Chintai ارتقاء پیدا کرد.کاربران در پلتفرم لیزینگ ایجاد شده توسط EOS42 ، تاخیردر پس گرفتن توکن های EOS خود را تجربه کرده اند. به همین دلیل آنها با Block.one همکاری می کنند تا زیرساخت قرارداد هوشمند را اصلاح کنند تا این تراکنش ها هموار و یکپارچه باشد. علاوه براین Chintia بر روی اجرای رابط کاربری UI برای REX کارمی کند.


EOS42 announcement

توضیح نسخه فارسی : Chintai یک پلت فرم لیزینگ کاملا کاربردی است که به صاحبان توکنEOS اجازه می دهد از طریق اجاره و یا لیزینگ توکن درآمد تولید کنند، در حالی که منابع مورد نیاز توسعه دهندگان DApp را متقابلا فراهم می کند.Block.one بازی جنگ های مقدماتی Elemental Battles را منتشرمی کند، که یک بازی کدنویسی فانتزی برای توسعه دهندگان EOSIO است.توسعه دهندگان متخصص جاوا اسکریپت و ++C در حال حاضر به یک آموزش آنلاین رایگان در هشت درس برای توسعه EOSIO دسترسی دارند که آموزش در قالب یک مجموعه بازی در یک دنیای فانتزی است . دراین بازی ، بازیکنان نیروی سه عنصر باستانی یعنی چوب، آب و آتش را تحت کنترل می گیرند . همانطورکه آنها روی بلاک های ساختاراصلی ، EOSIO codebase را بکار می گیرند ، درضمن یاد می گیرند که چگونه برنامه ها را بر روی پلتفرم ایجاد کنند.Worbli در حوزه مالی EOS فعال می شود .Worbli ، زنجیره خواهر EOS ، شبکه اصلی خود را با لیستی کامل از BPs فعال و آماده به کار خود ، راه اندازی می کند. غیراز الزامات KYC ، باید گفت Worbli از شبکه اصلی EOS متفاوت است . زیرا BP ها توسط Worbli انتخاب شده اند، یعنی برخلاف اینکه توکن داران رای بدهند. علاوه بر این ، بازار RAM در Worbli دارای ثُبات خواهد بود و هزینه های اجرایی را به درستی محاسبه خواهد کرد . Worbli قصد دارد به عنوان یک بستر برای برنامه های خدمات مالی و تراز سازمانی ، خدمت کند.


چه چیزی در مورد وُربلی منحصر به فرد است؟

یک مثال از sidechains و sisterchains در EOS

این توضیح برای نسخه فارسی گزارش است : زنجیره خواهرچییست؟ WORBLI مثل EOS براساس نرم افزار EOSIO که توسط Block.One توسعه یافته است و به همین ترتیب می تواند به عنوان یک “زنجیره خواهر” برای شبکه EOS در نظر گرفته شود. زنجیرهای خواهر در بیس کد با EOSIO مشترک هستند، اما به طور کلی از نظر اداره شدن، توزیع و دیگرخط مشی های خاص و ویژگی ها ، ازهم متفاوتند. با این تعریف ، EOS، WORBLI و Telos نمونه هایی از زنجیره های خواهر هستند. در آینده ارتباط بین بلاک چین (IBC) موجب برقراری ارتباط زنجیره های خواهر EOSIO خواهد شد!قرارداد رفراندوم EOS به مرحله تست بتا وارد می شود.قرارداد رفراندوم بلندمدت EOS درمرحله تست بتا است. سیستم از یک مجمع قرارداد هوشمند برای ثبت پیشنهادات و رأی دادن ، یک سیستم شمارشگر برای شمارش سهامدارEOS نسبت به هر گزینه رأی ، یک درگاه رای گیری با رابط کاربری که با مستندات پشتیبانی ، رای گیری آسان را تسهیل می کند و همچنین پشتیبانی از تجمیع والت ها و واسطه های کاربری جایگزین ، تشکیل شده است . بنابراین صاحبان توکن می توانند در رابط کاربری که برایشان راحت تر است ، شرکت کنند. همه موارد منبع باز است و در GitHub قابل دسترس است.

اطلاعیهEOS در غربEOS Rio و Ultra با هم تیم تشکیل داده اند تا EOS به بازار بازی های کامپیوتری ببرند.Ultra، شرکتی که یک پلتفرم انتشار بازی درجه یک رایانه ای را ساخته است، شراکت خود را با سازنده بلاک برزیلی EOS Rio اعلام کرده است تا یک بلاک چین را ایجاد کند که برگسترش EOS در بازار بازی کامپیوتری با ایجاد یک اکوسیستم منصفانه برای توزیع بازی ها، تمرکز خواهد کرد.BancorX is the first crosschain dApp

LiquidEOS در رابطه با Bancor ، اولین پروتکل نقدینگی زنجیره متقاطع جهان BancorX را منتشر کرد.این هفته، Bancor، همراه با LiquidEOS، یک شبکه نقدینگی غیرمتمرکز BancorX را برای تبدیل توکن راحت وسریع در EOS، راه اندازی کرد. از میان 15 توکن های EOS که در راه اندازی ذکر شد، پروژه های محبوب مانند Everipedia، Meet.one و HorusPay هستند. BancorX همچنین انتقال توکن زنجیر-تقاطعی (بین دو بلاک چین) بین Ethereum و EOS را انجام می دهد. این نخستین پروتکل بین بلاکچینی ، انتقال ارزش است.


لیست پانزده tokens launching در BancorX

اعلام راه اندازی BancorX زنجیره — تقاطعیEOSGO پورتال آموزشی EOS را منتشر می کند.EOSGo.io، پورتالی برای مبتدیان EOS برای یادگیری همه چیز در مورد EOS است که توسط EOSGo دقیقا یک سال پس از خرید دامنه راه اندازی شد. تمرکز سایت بر روی آموزش، صدور گواهینامه و همکاری است. کاربران می توانند به یکدیگر متصل شوند و برای ایجاد DAPPS و دیگر تلاش های EOS محور با یکدیگر همکاری کنند.


اطلاعیه درMedium

EOSGO.ioEva آماده اجرای نسخه بتا برنامه سفراشتراکی ride-sharing در مونترال است.مزایای مقیاس پذیری ساخت بر روی EOS، آن را به عنوان یک مکان ایده آل برای راه اندازی برنامه های غیر متمرکز و از بین بردن واسطه های رانت خواری می کند. Eva به نظر می رسد که با Uber در مونترال رقابت کند و قابلیت های شبکه غیر متمرکز سفربا خودرو اشتراکی ride sharing را به زندگی واقعی بیاورد.


قطعه تلویزیونی کانادایی ، برای Eva

Synacor که در فهرست Nasdaq قرار دارد ZimbraX را توسعه می دهد، یک اپلیکیشن غیر متمرکز ایمیلی بر روی EOS.Zimbra X یک اپلیکیشن غیر متمرکز با سورس باز و بر اساس نرم افزار EOSIO می باشد که از قراردادهای هوشمندانه EOS و توکن ها برای تأمین امنیت بیشتر کاربران استفاده می کند. کاربران می توانند به نسخه بتا که در Blockchain Live در لندن راه اندازی شده است ، به حساب های EOS خود دسترسی داشته باشند. علاوه بر ایمیل ، ZimbraX انواع مختلفی از فعالیتهای تجاری مانند کنفرانس های ویدئویی، ایجاد سند و پیام های فوری را ارائه می دهد و آن را به عنوان یک راه حل سازمانی واقعی بلاکچین معرفی می کند


وب سایت ZimbraXEOS در شرقژاپن
EOS LaoMao یک بیانیه در مورد هک اخیر EOSCast منتشر می کند.در 31 اکتبر، اپلیکیشن بازی EOSCast از حملات “fake #EOS transfer variant” دچار مشکل شد و بیش از هفتاد هزار EOS را از دست داد. ECAF دستور داد تا حساب متخلفان را در لیست سیاه قرار بدهند، دستوری که EOSLaoMao آنرا انجام داد. با این حال، به گفته BP ژاپن، این هک توسط قانون اساسی محافظت نشده است و در آینده، آنها در چنین مواردی تدابیر تأدیب کننده را انجام نخواهند داد.


اطلاعیه EOSLaoMao

BankOfStaked، یک دستگاه فروش خودکار CPU و NET می باشد که توسط EOS LaoMao معرفی شده است.Bank of Staked یک دستگاه فروش خودکار منابع CPU و NET است. که یک برنامه اضطراری CPU رایگان و سه برنامه پرداخت را ارائه می کند. کاربران می توانند CPU وNET را با انتقال EOS به قرارداد هوشمندBankOfStaked واگذار کنند.​گردهمایی تولید کنندگان بلاک ژاپنی برگزار می شود.در روز 26 اکتبر، JEDA، EOS Laomao و EOS Pacific یک جلسه مدیریت EOS در توکیو برگزار کردند. موضوعات بحث شامل داوری، قانون، اختیارات و مدیریت است. گردهمایی رهبران انجمن های EOS ژاپن، توسعه دهندگان Dapp و رسانه های Blockchain را جذب کرد.​Tokyo EOS WeekendTokyo EOS Weekend دراولین آخرهفته ماه نوامبر در HashHub توکیو برگزار شد. به عنوان بخشی از کنفرانس، Jacky (مهندس فنی JEDA) و Zhao Yu (مدیر EOS Laomao) تبادلات فنی و جلسه پرسش و پاسخ با علاقه مندان EOS و مهندسان توسعه DApp داشتند.​

کشور کُره
جشنواره EOSYS dAppعلاقه مندان به بلاکچین کرُه ، به جشنواره dApp که مشترکا ً توسط EOSYS و KOREOS ، بزرگترین جامعه EOS کره ، مهمان شدند. بیش از 400 شرکت کننده در کارگاه ها شرکت کردند، از سخنرانان مانند رئیس Block.one کره، Richard Jung، و مدیر اجرایی EOS Alliance، Thomas Cox توماس کک، شنیدند، و یکسری از dApps ها را امتحان کردند.


دعوت به گردهمایی کره dAppکشور چینانجمن EOS Gravity 150k-strong در مورد آخرین تحولات، احساسات خود را به اشتراک می گذارد.هر هفته، EOS Gravity بعد از بحث در جامعه خود، معمولا در گروه WeChat، در گفتگوها به بحث در مورد جامعه می پردازد …. مسائلی که به تازگی بحث شده عبارتند از:


- تاثیر بازی dApps دراقتباس EOS: بازی غیرمتمرکز شده می تواند house advantag ( سود برگزارکننده بازی یا سود کازینو دار) را از بین ببرد و این برنامه ها را یکپارچه تر کند، این یک مزیت است که توسعه دهندگان را در اکوسیستم EOS جلب می کند. اعضای جامعه با چشم اندازبازی ، به عنوان یک اثبات کننده مفهوم برای بلاکچین EOS هیجان زده شده اند.


- به روز رسانی پارامتر CPU توسط EOS ریو پیشنهاد شده است: انجمن چینی هیجان زده است که به روز رسانی استفاده کاربران از dApps را آسان تر می کند.


- REX : REX، یک پلت فرم اجاره منابع است که این فرصت را به صاحبان توکنEOS می دهد تا با وام دادن توکن های EOS خود ، بدون فعالیت تولید درآمد داشته باشند. برای کاربران تجاری EOS ، می تواند REX یک جایگزین ارزان تر از خریداری منابع لازم برای توسعه دهندگان اجرای dApps ارائه دهد. برای مشتریان ، REX هر دو فرصت را دراختیارمی گذارد و همچنان دسترسی به منابع برای استفاده dApps میسر است .


بحث گروهی EOS Gravity 1

بحث گروهی EOS Gravity 2

رشد و توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز به چین می آید.EOSYS، EOSHK و EOS Cannon به طور مشترک DIA یا DAPP Incubation Association را راه اندازی کردند. DIA یک سازمان غیر متمرکز است که برای ایجاد رشد و توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز و حمایت از اکوسیستم DApp است. DIA طیف گسترده ای از خدمات را برای تقویت موفقیت برنامه های غیر متمرکز فراهم می کند. هر تیم DApp به راحتی میتواند از پشتیبانی رهبران محلی EOS مورد اعتماد استفاده کند.EOS در آفریقاچارچوب دارایی دیجیتال آفریقا ADAF در تاریخ دوم نوامبر برای ایجاد استانداردهای فرامرزی برای بلاکچین و رمز ارز، در آفریقا راه اندازی شد.چارچوب دارایی دیجیتال آفریقا ADAF ، پروژه ای است که برای ایجاد استانداردهای تکنولوژیکی و قانونی بدون محدودیت دسترسی و بصورت متن باز، با هدف حمایت بازرگانی دیجیتال بین قاره ای با دیگر مناطق ، توسعه یافته است. این پلت فرم به عنوان یک منبع باز از استانداردها برای تشویق به خود نظارتی و چگونگی ایجاد ، استفاده از دارایی های دیجیتالی ، معاملات و مدیریت توسط سیاست گذاران، مصرف کنندگان، کارآفرینان و جامعه مدنی است. ADAF بوسیله Raise و EOS نایروبی تاسیس و راه اندازی شد و Felix Macharia, COO, EOS Nairobi هریک بعنوان متولیان این بنیاد محسوب می شوند.


چارچوب دارایی دیجیتال آفریقا ADAF

مقاله معرفی ADAF

EOS Africa Virtual HackathonBlock.one اخیرا گردهمایی EOS خود را در شکل کاملا جدید میزبانی کرده است. گردهمایی مجازی و محدود به قاره آفریقا بود. EOS نایروبی قبلا جلسات تدارکاتی را به صورت مجازی و به صورت ملاقات های حضوری برای کمک به آمادگی رقبا در سراسر قاره برای شرکت در گردهمایی برگزار کرد. شرکت کنندگان تشویق شدند تا تیم های ملتهای آفریقایی را تشکیل دهند و تیم های برنده شامل اعضای کنیا، نیجریه و بنین بودند.


مقاله اطلاع رسانیحساب EOS رایگان برای آفریقا در همکاری با Infinito Walletدراکتبر سال 2018 Infinito Wallet، در همکاری با EOS نایروبی، یک برنامه ثبت نام حساب EOS رایگان را اجرا کرد. این حرکت توسط جامعه آفریقایی به شدت مورد استقبال قرار گرفت و هزار ونهصد و چهارده حساب EOS ثبت شده درعرض چند ساعت (عمدتا توسط کاربران در سراسر قاره ) ثبت شد. این مقبولیت پرشور، بازتاب اشتیاق در مورد EOS و ریشه دواندن بلاکچین درمنطقه است.


مقاله Infinto Wallet​

رشد اکوسیستم توسعه دهندگان در آفریقاEOS Nairobi به عنوان بخشی از کمپین ظرفیت ساز درمیان جامعه توسعه دهندگان محلی، یک دوره آموزشی سه روزه در دانشکده محاسبات و بیوانفورماتیک دانشگاه Kabarak برگزار کرد. این کمپین تقریبا به 100 دانش آموز با آموزش در زمینه نرم افزار EOSIO خدمات ارائه می داد. هدف این کارزار و کمپین ، توانمندی توسعه دهندگان و ایجاد پلی بر روی شکاف میان تقاضا و عرضه خدمات ، به ویژه در آفریقا است.EOS Nigeria Campus Blockchain HackathonEOS نیجریه در اکتبر 2018 اولین رویداد گردهمایی blockchain در نیجریه را برگزار کرد. Campus Blockchain Hackathon در پردیس دانشگاه Covenant برگزار شد. گردهمایی حدود هزار دانشجو را جذب کرد. اعضای تیم EOS نیجریه، دانش آموزانی را که با پروژه های خود حضور می یافتند وآماده چالش می شدند ، را راهنمایی می کردند .


Campus Blockchain Hackathon in Nigeria

برای یک تکنولوژی ، آن هم فقط با پنج ماه سن، EOS توانسته است که یک علاقه بی نظیر بین المللی را تولید کند. شاهد هستیم که گردهمایی های بزرگ و مراکز رشد و پرورش dApp نسل بعدی برنامه های قیاس پذیر را ، در آسیا و آفریقا راه اندازی می کند، در حالیکه بنیان هر دو زیرساخت بلاکچین و مدل اداره کردن EOS به صورت روزانه تصحیح و بهبود می یابند. ما در سراسر قاره ها برای ترویج سلامت زنجیره ای EOS همکاری می کنیم ، ما حتما می توانیم EOS را برای توسعه دهندگان، کاربران و شرکت های dApp ، مهمان نوازانه تر کنیم.


WebsiteTwitterTelegram